domy

Bývanie v novom dome

Niektorí z nás majú sen bývať v rodinnom dome, no od realizácie ich odrádza najmä vysoká suma. Súčasná situácia je však prekvapivo iná – mnohokrát sú lacnejšie šikovné novostavby než staršie domy kdesi na vidieku. Hlavný dôvod, pre ktorý sa lepšie oplatí novostavba je ten, že montované domy sú dnes cenovo dostupnejšie než predtým. Okrem toho sa do povedomia konečne dostáva aj drevodom, ktorý vyniká viacerými kvalitami.

Dobrá životnosť

Drevodom aj montovaný dom majú dobrú životnosť. Odporcovia spočiatku tieto domy kritizovali, no neskôr postupne uznali ich kvality. V zahraničí sú bežnou záležitosťou, u nás si ešte stále hľadajú svoje miesto.

Aj napriek tomu, že drevodom má nosnú štruktúru z drevopanelov alebo stĺpového systému, je rovnako pevný ako tehlový dom. To mu dodáva nielen správnu odolnosť, ale i životnosť. Máme zaužívaný zvyk stavať dom pre viacero generácii po nás a práve drevodom je vhodnou voľnou. Ako iste vieme, drevo patrilo vždy k stavebným materiálom. Navyše ide o obnoviteľný zdroj, čo podporí ekologické správanie každého z nás.

Rýchlo vo svojom

Komu sa chce za bývaním čakať? Predtým ste mali podnájom alebo bývanie u rodičov, prípadne ste sa tlačili v malom byte kdesi na jednom zo sídlisk. Keď ste sa už konečne rozhodli pre novostavbu chcete si domček užívať čo najskôr. Kým stavba bežného domu potrvá niekedy aj rok a navyše najlepšie sa stavia za dobrého počasia, drevodom alebo montovaný domček bude postavený už do niekoľkých mesiacov. Navyše stavba sa nemusí pozastavovať pre nepriazeň počasia – šikovná firma si poradí. Preto ak chcete mať vlastné bývanie v dome čo najskôr zrealizované, kontaktujte stavebnú firmu práve s týmto zameraním.

Výmena strechy

Pocit nového bývania dáva aj strecha nad hlavou – veď nie nadarmo sa vraví, že potrebujeme strechu nad hlavou. V prvom rade vyberajte firmu, ktorá má osvedčenie, certifikát a strechám sa venuje dlhodobo. Skúsenosti sú v tomto prípade viac než lacnejšia strecha od niekoho iného, kto sa do “remesla” nevyzná. Ak totiž kupujete strechu ide o investíciu na niekoľko rokov.