topreality.sk

Hľadáte bývanie alebo pozemok?

Nákup nehnuteľnosti patrí k najdôležitejším kúpam každého človeka. Dôvod tohto tvrdenia je veľmi jednoduchý – investujete nemalé finančné prostriedky do budovy, o ktorej toho veľa neviete. Často sa stáva, že až po samotnej kúpe zistíte, koľko nedostatkov má a do akej sumy sa vyšplhá rekonštrukcia.

Jednotka na trhu s realitami je realitný server topreality.sk. Disponuje najširšou ponukou nehnuteľností, ktoré sú prehľadne usporiadané do niekoľkých kategórii. Pre rýchle hľadanie je k dispozícii vyhľadávanie podľa zadaných kritérií.

Bývanie v byte

Byty sa stali akýmsi štandardom bývania. Väčšina si najprv zakúpi byt a potom, ak to financie a životné okolnosti dovolia, niektorí z nás odídu do vlastného domčeka. Kúpa si vyžaduje ostražitosť a kompromisy. Možno spočiatku túžite bývať v centre mesta, neskôr však nájdete krajší byt v jednom zo sídlisk. Práve preto, že vás môže osloviť aj nehnuteľnosť mimo vašich predstáv, treba ich pozrieť niekoľko rôznych a až tak robiť závery. Nezabudnite urobiť dôkladnú obhliadku nielen samotného bytu, ale tiež paneláka a jeho okolia. Bývanie blízko jazera je krásne na pohľad, ale myslite na sieťky proti komárom a inému hmyzu. Zvážte, či chcete byt v pokojnejšom prostredí, alebo vám viac vyhovuje ruch a blízkosť nákupných centier.

Mimoriadne dôležití sú susedia. Keď vás daná nehnuteľnosť oslovila a plánujete ju zakúpiť, smelo zazvoňte susedom. Nie je na škodu predstaviť sa a spýtať na bývanie v tomto obytnom dome. Informácie o tom aký je správca a čo sa plánuje rekonštruovať sú dôležité. Okrem toho zistíte sympatie.

Rodinný domček

Rodinné domy sú zaujímavé nielen samotným domčekom, ale tiež pozemkom okolo neho. Budete totiž kupovať nielen dom, ale aj pozemok na ktorom stojí a k nemu prislúchajúce parcely. Myslite preto dopredu a pouvažujte nad tým, či vám postačí menšia záhrada, alebo budete v budúcnosti plánovať napríklad posedenia s priateľmi. V takom prípade potrebujete priestor na záhradný nábytok, gril alebo aj vlastný bazén.

Hľadáte pozemok?

Pozemky sú vhodné pre tých, čo túžia postaviť vlastný domček podľa svojich predstáv. Šikovný predajca vás prevedie aj okolím a predstaví aj samotnú obec alebo časť mesta, v ktorej sa daný pozemok nachádza. Opäť je nutné premyslieť aj potrebu záhradky. Nezabúdajte ani na budúcu garáž pre vaše auto.