Podolské Schody

Podolské Schody, to je názov luxusného rezidenčného projektu, ktorý spoločnosť Crestyl zakúpila v auguste a prakticky ihneď začala výstavbu. V budovanom komplexe s plánovaným dokončením v januári 2016 sa bude nachádzať 22 veľkoplošných bytov, s dispozíciami 1 + kk – 5 + kk. Predaj už začal.

Autormi pôvodného projektu troch bytových domov v Sinkulova ulici na Prahe 4 – Podolí sú Ing. Arch. Jiří Šesták a prof. Ing. arch. Irena Šestáková z ateliéru Šesták a Ing. arch Ondřej Dvořák a Ing. arch. Jiří Matys z ateliéru Skutok architektúry. Z pôvodného projektu bola v roku 2013 realizovaná prvá časť, a to najrozsiahlejší budova B, v auguste 2014 potom bol celý zvyšný projekt budov A a C, vrátane stavebných povolení, zakúpený spoločnosťou Crestyl. Praktická realizácia vďaka tomu začala už v októbri minulého roka, v súčasnosti sú už v predaji jednotlivé bytové jednotky. Za definitívnu úpravou projektu pre Crestyl stojí štúdio Chmelař architekti a jeho zakladateľ, Ing. Arch. David Chmelař, vo funkcii šéf dizajn supervízora.

Vzhľadom k dátumu predpokladaného ukončenia projektu, ktoré sa odhaduje na prelom roka 2015 a 2016 sú v súčasnosti k dispozícii len vizualizácie interiérov aj bytových domov. Už dnes je však jasné, že vďaka dispozičnému riešeniu domov aj výhodnej lokalite v širšom centre mesta, sa bude jednať a veľmi príjemné bývanie. Práve realizované objekty obsahujú celkom dvadsaťdva bytových jednotiek, s dispozíciami od 1 + kk až do 5 + kk. Veľmi príjemné je rozdelenie bytov do dvoch budov, kde v menšej sa nachádza iba osem bytov, vo väčšej potom zvyšných štrnásť jednotiek. Vďaka tomu je možné aj v dnešnej hektickej a anonymné dobe budovať susedské vzťahy. Tie nakoniec nemusia byť narušené ani bojom o parkovacie miesta, ktorých veľkorysé parkovisko v suteréne domu ponúkne 34. Tiež samotné bývanie je poňaté s prihliadnutím na vysoké nároky budúcich obyvateľov. Najväčšie byty majú viac ako 180m2 obytnej plochy, nechýba ani terasa južným smerom. Bonusom potom je vízia developera, vtlačiť každému bytu originálnu atmosféru. Moderný dizajn, a kvalitné materiály sú samozrejmosťou.

Ako sme už spomenuli, zásadnou výhodou projektu je lokalita s výbornou dopravnou dostupnosťou a plnou občianskou vybavenosťou, v širšom centre Prahy. Kým motoristi ocenia parkovacie miesta aj dobrú dopravnú dostupnosť do centra aj na okraj mesta, umiestnenie ocenia tiež tí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu. Električková zastávka je takmer pod domom, zastávka metra Vyšehrad sa nachádza v dochádzkové vzdialenosti. Podolské Schody sú ideálnym bydliskom pre všetkých aktívnych športovcov. Pravý breh Vltavy predstavuje raj najmä pre milovníkov behu, chodník si však užijú aj in-line korčuliari alebo cyklisti. Tenisové kurty, ihrisko na beach volejbal a letné prírodné kúpalisko Žlté kúpele dopĺňa plavecký areál Podolí, s vyhrievaným vonkajším bazénom. V blízkom okolí sa nachádza park a detské ihriská, rodiny s deťmi ocenia aj dostupnosť škôl a škôlok. Nakoniec, na svoje si prídu aj tí, ktorí žijú skôr nočným životom. Lokalita projektu predstavuje ideálny kompromis medzi dostupnosťou do centra mesta a pokojom pre odpočinok.

Ako to už pri projektoch tohto typu býva, je vždy nutné, aj cez všetky výhody, počítať s rizikom “mačku vo vreci”. Kým predaj bytov sa rozbehol už mesiac po začatí výstavby, klienti majú zatiaľ k dispozícii iba vizualizácie bývania a jeho plány. Luxus hneď v širšom názvu projektu môže mnohé záujemcov nadchnúť, 3D vizuály luxusne poňatých interiérov však na stránkach projektu chýba. Nezostáva preto, ako zatiaľ dôverovať developerovi.… viac info