reality-exkluziv

Ponuka nehnuteľností v Lučenci

Hľadáte nové bývanie v Lučenci alebo sa obzeráte po voľných priestoroch na podnikanie? Tak ako v každom väčšom meste, aj tu môžete nájsť mnohé zaujímavé ponuky, ktoré budú stáť minimálne za osobnú obhliadku. Pri hľadaní myslite nielen na cenu, ale berte do úvahy viacero faktorov.

Kompromisy

Obvykle máme vždy na začiatku svoje ideály. Chceme veľký byt neďaleko práce alebo blízko školy, aby to naše deti nemali ďaleko, a samozrejme nesmie chýbať dostatočne veľké parkovisko. Alebo hľadáme šikovný byt kdesi v centre mesta nech je všetko blízko vrátane zastávok mestskej hromadnej dopravy.

Napokon však zrejme budete musieť od ideálov ustúpiť a rozhodnúť sa pre kompromis. Možno nebudete bývať presne v centre, no na druhej strane môžete voľné financie vložiť do rekonštrukcie. Z veľkého bytu napokon bude menší, ale útulnejší a kým nemáte rodinu postačí. Alebo ste namiesto malého kúpili väčší aby bolo pre všetkých dosť miesta. Pri voľbe kompromisov by vám mal dobre poradiť aj realitná kancelária s tradíciou v Lučenci – Reality exkluzív. Práve on musí mať nehnuteľnosti v Lučenci zmapované ako na dlani.

reality-exkluziv

Za pozornosť budú iste stáť aj ponuky, ktoré ste síce nezvažovali, ale navrhol vám ich práve realitný maklér. Uvidíte tak napríklad rôzne dispozičné riešenia bytov a obzriete si ďalšie lokality. Ak už nič iné, získate aspoň dobrý rozhľad.

Pohľad na cenu

Stále je najdôležitejšia cena nehnuteľnosti bez ohľadu na to, či ide o byt, dom alebo voľný priestor na podnikateľské účely. Býva zlatým pravidlo, že šikovný a obratný maklér dokáže cenu s predávajúcim vyjednať . Odvolať sa môžete napríklad na menej zaujímajú lokalitu alebo pôvodný stav bytu vyžadujúci značné vrazenie finančných prostriedkov. V takom prípade by cena mala poklesnúť. Ďalšou možnosťou je sledovanie vývoja nehnuteľností na trhu – viaceré nehnuteľnosti zvyknú po čase zlacnieť z rôznych dôvodov (predávajúci sa s predajom ponáhľa, nehnuteľnosti klesli a pod.).

Rodinné domy

Rodinné domy v Lučenci rozhodne nestagnujú. Na rozdiel od bytov treba zvážiť aj pozemok – či vám viac vyhovuje pozemok menší, alebo potrebujete väčšiu rozlohu. Podpivničený dom ponúkne viac priestoru na uskladnenie starších vecí alebo zeleniny zo záhradky.